Wieczór przyjaciół Promyka 2014

Rodzice członków Zespołu Tanecznego PROMYK i Grupy Teatralnej FLESZ z naszego Stowarzyszenia ponownie wykazali się przedsiębiorczością i zorganizowali 10 listopada br. w Teatrze Animacji Wieczór Przyjaciół PROMYKA.
Gospodarze wystawili premierowy pokaz „Lud nas zwiódł” (PROMYK choreografia: Honorata Łukaszewska, Łukasz Gnioch, Paulina Przybylska) oraz spektakl „Lustro” (FLESZ, scen. i reż. Marlena Kwitowska, Paweł Górczyk).
Zebrały wspaniałe recenzje od rozemocjonowanej widowni. Oba spektakle zaskoczyły choreografią i scenariuszem,
pięknie wyeksponowały talenty tancerzy/aktorów, dostarczyły cudownych wzruszeń i emocji i nic tylko czekać na kolejne występy.

PROMYK pobierał lekcje techniki tańca ludowego u Andrzeja Tarnowskiego (choreografa „Łanów”),
ale oprócz dostojnego poloneza, żywego krakowiaka i lirycznego kujawiaka nie mógł się powstrzymać od free style – zaskakując tym publiczność. FLESZ natomiast zaimponował wykreowaniem indywidualnych charakterów i niezwykłą plastycznością spektaklu.

Gośćmi gali byli artyści z najwyższej półki: solistka Polskiego Teatru Tańca Ewa Sobiak w duecie z Justyną Dudą – które w tańcu współczesnym w tajemniczy sposób ukryły obecność wózka na scenie i wyeksponowały relację.
Agnieszka Aisha Derszen- która rozpaliła tańcem publiczność i nasz radosny GALIMATIAS.

Gali towarzyszyła wystawa dorobku gospodarzy.
Oprócz pracy artystów i organizatorów na uwagę zasługuje pomoc gimnazjalistów z Klubu Ambasadorów NA TAK
z Publicznego Gimnazjum Katolickiego i pozostałych Wolontariuszy.

Tego typu eventy, wychodzące z talentami osób z niepełnosprawnością do świata na zewnątrz, są doskonałą promocją ich unikatowości, ich twórczości i budzą niekłamany zachwyt. A taniec i obraz sceniczny są do tego najlepszym medium.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *