Wieczór przyjaciół Promyka 2015

Premierą „Rajskiego Ptaka” (chor. Honorata Łukaszewska, Łukasz Gnioch, Paulina Przybylska) Zespół Taneczny PROMYK zafascynował gości gali  pt. Wieczór Przyjaciół PROMYKA, który odbył się 23 listopada 2015. Przy cygańskiej muzyce, tancerze przedstawili historię Quasimodo (Maciej Mikołajczak i Krzysztof Jasiński) i Esmeraldy (Agnieszka Kowalkowska i Joanna Nowak), odczytaną z „Dzwonnika z Notre Dame”. Quasimodo- trochę „inny”, biedny, niezgrabny, wycofany – nie miał śmiałości zbliżyć się do pięknej i niezależnej Esmeraldy. Mieszkańcy miasta bawili się ich kosztem. Jednakże nie docenili siły ducha Quasimodo, kiedy pojmali ekstrawagancką Cygankę. „To nie jest ptak, ona to nie ptak…” śpiewała w bałkańskich rytmach Kayah. Quasimodo zatańczył bardzo wzruszający duet z ukochaną, pozostawiając ją wolną.
Czy Inny odnalazł Innego? – z tym pytaniem zostawiono podekscytowaną publiczność, która wypełniała po brzegi widownię Teatru Animacji. Wszyscy tancerze PROMYKA zaistnieli na scenie z całą swoją ekspresją i sprostali wyzwaniom choreograficznym.

Wieczór uświetnił także spektakl Grupy Teatralnej FLESZ „Po drugiej stronie”, w którym artyści udowodnili, że w świecie Alicji w Krainie Czarów jest miejsce dla każdego. Kolejnym występem zachwycił Kajetan Szymański, członek Break Rebels School, który – mimo że na scenie został bez swoich kolegów z grupy – bardzo ciekawie przedstawił sztukę hip hopu.

Ola Ossowska zachwyciła, jak co roku, profesjonalną recytacją prozy „ Pippi Pończoszanka”, szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren. Magdalena Zielazna zadebiutowała, wywołując blask w oczach rodziców PROMYKA i FLESZA. piosenką „Cudownych rodziców mam”. Luzem scenicznym zabłysnęły „Słoneczniki”.

W przerwie gali można obejrzeć obrazy w konwencji Art Brut wykonane przez Elżbietę Juszczak i Katarzynę Jasińską. Zespół PROMYK prezentował swoje trofea. Była też okazja, aby dołączyć do loterii, poczęstować się małym co nieco i poznać osobiście artystów.

Wieczór zakończyła muzyka w wykonaniu p. Piotra Marka, przy której tańczyła cała widownia.

Przygotowaniem Wieczoru zajęli się rodzice PROMYKA, a pomocą służyli wolontariusze: uczniowie Publicznego Gimnazjum Katolickiego im. św. St. Kostki oraz niezawodny Adam Rogowski. Był to wieczór ogromnych emocji, prawdziwej sztuki i prawdziwych spotkań.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *